O akci

Pražský Barcamp – konference o vzdělání a praxi

Začal v roce 2017 s cílem pomáhat studentům středních i vysokých škol k získávání lepších pracovních zkušenosti z různých oborů, inspirací od profíků nebo nabídkou rozmanitých praxí a stáží. Současně s tím jim pomáhá najít cestu k pochopení, v čem jsou jedineční a v čem mohou rozvinout své schopnosti (problém, se kterým se potýkala většina z nás).

Samotný program je řešen formou hlasování o přednáškách a uskuteční se ty, které obdrží nejvíce hlasů. Každý rok si přednášku na Barcampu vypíše více jak 40 zajímavých řečníků. Doprovodný program tvoří workshopy. Inovací posledních ročníků je možnost být součástí několika menších projektů, kde si studenti vyzkouší profesi nanečisto, a to vše v inspirujících prostorách společnosti Microsoft CZ, která je hlavním partnerem.

O nás

Naší vizí je, aby každý student měl před dokončením školy za sebou roční praxi. Je jedno, zda jsi z Gymplu nebo odborné školy, důležité je, zda víš, co chceš dělat a dostal jsi možnost si to vyzkoušet!

Naší misí jsou konference, setkání a propojování škol a firem, aby možnosti praxe a budoucího uplatnění byly co největší a nejsnáze dosažitelné. Ať nemusíš hledat mezi noname obory s obecným názvem tvého zaměření a máš jasno, co a kde to bude.

Cílem je zvyšovat počet nabízených praxí, spolupracujících firem, workshopů i konferencí na jednotlivých školách, aby byly co největší možnosti výběru, dostatek informací a povědomí, v čem má každý své silné stránky. Tak se budeš moci snadněji a rychleji rozhodnout, co je pro tebe nejvíce cool a v čem chceš #bytprofi

Kdo jsme my?

Skupina lidí, sdružená pod CETAS, z. s., kteří začali dělat online i offline konferenci Pražský Barcamp, jejímž tématem je praxe a vzdělání se zaměřením na středoškoláky. Chceme jim formou přednášek, workshopů a projektů nabídnout co nejlepší inspiraci a know-how expertů z rozličných oborů. Již máme za sebou pět ročníku konference a stále hledáme další možnosti, jak celý koncept posunout na další level.

Co pořádáme nad rámec konference?

  • Nabízíme vzdělávací kurzy mimo konferenci, které pomáhají celoročně studentům s lepším zapojením do budoucího povolání.
  • Propojujeme střední školy s firmami pro snadnější získání praxe pro studenty a zároveň studentům zprostředkováváme osobní setkání s lidmi z businessu.

Co plánujeme?

Letošní rok plánujeme minikonference na regionálních školách, aby se možnosti této velké konference dostaly i do menších měst a došlo k lepšímu propojení mezi regionálními školami a firmami. Pak teprve bude možné lépe využít potenciál každého studenta. Sám student si bude moci vyzkoušet více činností pod dohledem experta nebo zástupce firmy z oboru.

,,My jsme Pražský Barcamp a naším cílem je zajistit roční praxi každému studentovi. Dáváme tak každému větší šanci při uplatnění na trhu práce a možnost nalézt práci, která ho bude bavit.

Co je Barcamp?

Je to mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů zaměřující se na aktuální témata. Tento formát ne-konference se v Česku objevil poprvé v roce 2010 ve Vsetíně a následně se ze svého původního tématu rozšířil i do dalších oborů.

Veškeré akce organizuje Cetas z.s. (IČO 01299069).